استفاده از روغن جوجوبا برای دور چشم میتواند جایگزین کرم های شیمیایی شود؟

با افزایش سن ، پوست با از دست دادن خواص الاستیک خود شروع به پیر شدن میکند به طوری که در اطراف چشم به صورت خطوط پنجه کلاغی و چین و چروک های ریز و درشت و گاهی با سیاهی ، گود رفتگی یا پف زیر چشم بروز میکند.

برای کم کردن سرعت تغییرات ناشی از پیر شدن متخصصان توصیه ها و راهکارهای مختلفی را پیشنهاد میدهند یکی از این روش ها استفاده از روغن جوجوبا برای دور چشم میباشد.

خواص و مکانیزم های اثر روغن جوجوبا برای دور چشم

روغن جوجوبا سرشار از ویتامین ای و بی ، سلنیوم، روی، مس، کروم، ید، اروسیک اسید، اولئیک اسید، ایکوزونئیک اسید و بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مفید برای سلامت پوست است.

روغن جوجوبا عملکردی همچون سبوم روغن طبیعی موجود در پوست دارد که با افزایش سن پوست تولید آن را کاهش میدهد در نتیجه پوست خشک و شکننده میشود و چروک ها و بد شکلی ها شروع به پدیدار شدن میکنند.

استفاده از روغن جوجوبا دور چشم میتواند با جایگزین کردن سبوم مانع از خشکی و شکنندگی پوست اطراف چشم شود.

این روغن سرشار از ویتامین ای و گروه بی میباشد که هر دوی آن ها خواص آنتی اکسیدانی قوی داشته و به جنگ رادیکال های آزاد ناشی از تابش اشعه فرابنفش خورشید، آلودگی، استرس و سایر عوامل مخرب محیطی میرود .

استفاده از روغن جوجوبا دور چشم باعث تغذیه پوست در این قسمت شده و با شکست رادیکال های آزاد روند پیری را به تاخیر می اندازد و آسیب های ناشی از آن را التیام میبخشد.

استفاده از روغن جوجوبا برای دور چشم به علت وجود آروسیک اسید بافتی نرم و ابریشمی را به پوست میدهد.

اولئیک اسید نیز با خواص آنتی اکسیدانی باعث کاهش چین و چروک و سلامت پوست اطراف چشم میشود.

از بین بردن سیاهی و کبودی زیر چشم با روغن جوجوبا

ماساژ مکرر روغن جوجوبا دور چشم میتواند سیاهی و کبودی زیرچشم را تا حدود زیادی برطرف کند میتوان برای  رسیدن نتیجه بهتر آن را با روغن هایی مثل روغن بادام شیرین ، روغن آرگان ، هسته انگور و … مخلوط کرد یا حتی به آن مقداری سیب زمینی خام رنده شده اضافه نمود.

حتما بخوانید: چقدر از خواص شگفت انگیز روغن آرگان اطلاعات دارید؟

شستشوی چشم ها با صابون بابونه قبل از استفاده از روغن جوجوبا دور چشم نیز میتواند تاثیر آن را افزایش دهد.

روغن جوجوبا میتواند به عنوان پاک کننده آرایش ملایم و طبیعی ضمن زدودن آلودگی ها و مواد آرایشی از  چشم ها و مژه ها به عنوان یک مرطوب کننده عالی برای دور چشم و تقویت کننده مژه نیز عمل کند.

استفاده از روغن جوجوبا دور چشم به علت خواص ضد التهابی موجود در آن باعث کاهش پف اطراف چشم و کم شدن التهاب و قرمزی پوست آن میشود.

مصرف منظم روغن جوجوبا میتواند حداقل بین ۲۵ تا ۳۰ درصد از چروک های دور چشم را کاهش دهد همچنین اگر پوست دور چشم شما سالم و شاداب میباشد نیز با استفاده از این روغن میتوانید مدت بیشتری از زیبایی و جوانی خود لذت ببرید.

چربی این روغن به سرعت جذب پوست میشود و با آب رسانی و تغذیه پوست موجب ایجاد حس تازگی و طراوت در اطراف چشم میشود.

ماساژ روغن جوجوبا دور چشم باید با نوک انگشتان دست و به صورت آرام و ملایم انجام پذیرد توجه داشته باشید که قبل از ماساژ دست و صورت خود را از هر گونه آلودگی پاک کرده باشید استفاده از حوله گرم پس از ماساژ با افزایش خون رسانی به پوست میتواند تاثیر آن را بیشتر کند.

توجه داشته باشید روغن جوجوبا خوراکی نبوده و فقط برای استعمال خارجی مناسب میباشد از ورود آن به داخل چشم ها نیز خودداری کنید.

قبل از استفاده از روغن جوجوبا دور چشم آن را یک بار روی بازو یا مچ دست خود امتحان کنید بعد از ۲۴ ساعت اگر دچار سوزش، خارش، قرمزی و سایر علائم ناشی از حساسیت نشدید میتوانید آن را استفاده کنید.

فراموش نکنید برای برخورداری از اثرات مثبت روغن جوجوبا حداقل دو ماه آن را به طور مرتب استفاده نمایید.