حتی اگر موهای بلند را نشانه زیبایی ندانیم، باز هم انکار کردن خیالِ موهای بلند و رویایی کار ساده ای نیست! ماساژ پوست سر یکی از بهترین روش های رشد سریع مو و همینطور متوقف کردن ریزش شدید یا دوره ای موهای سر شما است. مصرف بیوتین یا استفاده از ماسک های موثر در رشد مو نیز راهکارهای کاملا مفیدی است که هیچ محدودیتی برای انتخاب آن ها ندارید. اما اگر تا پایان این مقاله همراه با بمانید، متوجه می شوید که روش های واقعا موثری برای رویش مجدد مو وجود دارد که تا امروز هیچ اطلاعی درباره آن نداشتید.

چکار کنیم موهای مان سریع رشد کند؟

در پاسخ به این سوال که برای رویش سریع و مجدد موهایمان باید چکار کنیم، پاسخ های تک جمله ای زیادی وجود دارد که شاید هر کدام به عنوان راهکاری منطقی به شمار بیاید. اما تمامی راهکارهای رشد سریع مو مناسب همه افراد نیستند. آیا راهی برای رشد سریع موهای من وجود دارد؟ پاسخ این سوال قطعا مثبت است، اما پیش از یافتن پاسخی مناسب باید به خوبی از علت ریزش شدید یا دوره ای موهایتان مطمئن شوید.

استفاده از روغن های گیاهی قطعا یکی از موثرترین روش های افزایش سرعت رویش مجدد موها است. موهای طبیعی به آرامی رشد می کنند، این موضوع می تواند کمی آزاردهنده باشد، اما مهم نیست که شما چقدر در طول روز ویتامین یا مکمل مصرف می کنید، باید مطمئن باشید که تارهای موی شما یک شبه بلند نمی شوند.

هر تار موی سر به طور متوسط در طول ۳۰ روز یا یک ماه بین ۶ میلی متر تا ۱ سانتی متر رشد می کند، این عدد البته با توجه به برخی شرایط محیطی، تغذیه ای یا ژنتیکی متغیر خواهد بود. اما در هر صورت هیچ معجزه ای نمیتواند این عدد را به ۱۰ سانتی متر تغییر دهد. در مقابل اما راه های مطمئنی برای افزایش سرعت رشد مو وجود دارد، در ادامه با ۵ راه مطمئن برای بالا بردن سرعت رشد مو آشنا می شود.

۵ مورد از مهم ترین راه های بالا بردن سرعت رشد مو

مطمئن ترین راه برای داشتن موهایی سالم، پرپشت و البته زیبا اهمیت دادن به سلامت مو و سلامت پوست سر است. استفاده از مواد مغذی و همینطور کاهش میزان استرس غیر ضروری از دیگر مواردی است که می توانید در صورت الگو قرار دادن آن به خوبی شاهد تغییراتی چشمگیر در سرعت رشد موهایتان باشید.

ماساژ پوست سر را فراموش نکنید.

تحریک رشد مو با ماساژ پوست سر ساده ترین، ارزان ترین و در عین حال کاربردی ترین روشی است که می توانید هر روز آن را انجام دهید. کافی است تا با اختصاص دادن ۵ دقیقه زمان به ماساژ پوست سر در طول شبانه روز شاهد تاثیر شگفت انگیز انگشتانتان در رشد موهایی زیبا و مقاوم باشید. این روش باعث تحریک غیر مستقیم ریشه های عصبی مو می شود و احتمال کاهش خطراتی مانند ریزش مو را نیز به همراه دارد.

استفاده غیر ضروری از شامپو را متوقف کنید.

استفاده غیر ضروری از شامپو را متوقف کنید.

اگر نمی دانید که چگونه می توانید رشد مو را تسریع ببخشید، بهتر است تا معجزه کاهش مصرف غیر ضروری شامپوها به ویژه شامپوهای شیمیایی روی سر آشنا شوید. بهتر است تا استفاده از نرم کننده های مو را افزایش دهید. هر چند که بسیاری از افراد باورهای نادرستی درباره استفاده از شامپو آن هم به صورت مکرر برای از بین بردن آلودگی ها یا شوره سر دارند، اما باید این باورها را کنار بگذارید. در صورت استفاده از شامپو قطعا با موهایی که ریشه ای ضعیف، خشک و شکننده دارد، روبرو خواهید شد.

بیوتین مصرف کنید.

بیوتین مصرف کنید.

بیوتین ترکیبی از B – B7 و ویتامین H است. مصرف بیوتین به عنوان یک مکمل ویتامینه باعث ایجاد انرژی مضاعف در بدن و همینطور تنظیم متابولیسم غذای انسان می شود. قدرت رشد مو با مصرف بیوتین افزایش می یابد، بعد از یک پروسه درمانی مصرف بیوتین که ترکیبات آن را به استفاده از هویج، آووکادو، موز یا انواع سبزیجات جذب بدن خود می کنید، به خوبی با تغییراتی ملموس در رشد موهایتان مواجه خواهید شد. بهبود کراتینه مورد نیاز مو با استفاده از بیوتین امکان پذیر می شود.

از ماسک مو استفاده کنید.

از ماسک مو استفاده کنید.

ماسک مو طبیعی که انواع و اقسام آن را می توانید در شبکه های اجتماعی یا وب سایت های اینترنتی مشاهده کنید، انتخاب خوبی برای تسریع روند رشد موهای شما است. اما در بین انواع ماسک های مو، تخم مرغ شاید قوی ترین ترکیب برای رشد مو در مدت زمانی کوتاه است. یک یا دو عدد تخم مرغ را در کاسه ای بشکنید و بعد از خوب هم زدن آن، موهای خود را مرطوب کنید. حداکثر برای ۳۰ دقیقه این ترکیب را روی موهای خود قرار دهید و بعد آن را با نرم کننده و مقدار کمی از شامپو بشویید.

آب سرد معجزه رشد مو است.

موهای خود را با آب سرد بشویید. دما بر سرعت رشد مو تاثیر می گذارد، این تاثیر بیشتر از حد تصور شما است. اگر موهای خود را با آب سرد بشویید قطعا متوجه قدرت رشد موهایتان می شوید، همچنین آب سرد یکی از موثرترین عوامل در کاهش ریزش مو است. البته فراموش نکنید کوتاه کردن مرتب موهای سر و شانه زدن آن هم به آرام ترین شکل ممکن البته زمانی که موها کاملا خشک شده اند، نیز روش هایی عالی برای رشد مو است.

بهترین روغن برای رشد سریع مو

گزینه های طبیعی فراوانی وجود دارد که به شما برای دستیابی به رویای داشتن موهایی بلند کمک می کند. هیچ ماده طبیعی یا شیمیایی وجود ندارد که قدرت رشد موهای شما را در طول یک ماه به بیش از عدد ۱۰ سانتی متر افزایش دهد، اما در عوض راهکارهای واقعا موثری وجود دارد که می توانید به کمک آن پروسه رشد مو را کاهش دهید.

آیا با تاثیر استفاده از روغن برای رشد مو آشنا هستید؟ آیا می دانید که برای رشد سریع مو باید از چه روغن هایی استفاده کنید؟ شاید پاسخ شما به این سوالات منفی باشد اما باید بدانید که قهرمان های ناشناخته ای در دنیای مو وجود دارد که روغن ها در بین این قهرمانان شناخته شده ترین ها هستند. 

روغن کرچک

روغن کرچک

روغن کرچک در حقیقت بهترین روغن برای رشد سریع مو است. روغن کرچک با دارا بودن خواص ضد باکتری و ضد قارچی به عنوان یک مبارز قوی با عفونت های پوستی شناخته می شود. اسیدهای چرب امگا ۶، ویتامین E و بسیاری از مواد مغذی و البته پروتئین های موجود در این روغن از خشکی ریشه های مو جلوگیری می کنند. در نتیجه با حفظ رطوبت پوست سر می توانید شگفت انگیزترین روش درمانی جلوگیری از ریزش مو را تجربه کنید.

روغن رزماری

روغن رزماری

تحریک رشد مو با روغن رزماری باعث گشاد شدن رگ های خونی و در نتیجه تحریک فولیکول و برای ایجاد فضایی بهتر جهت رشد تارهای جدید مو می شود. قرن ها است که از روغن رزماری به عنوان ماده ای واقعا موثر در رویش مجدد مو استفاده می شود. اگر برای انتخاب بهترین روغن برای رشد سریع مو دچار شک یا تردید هستید، بدون هیچ نگرانی می توانید روغن رزماری را به عنوان انتخابی عالی در نظر بگیرید.

 

حرف آخر

عوامل مختلفی در سرعت رشد مو نقش دارند، عواملی که انسان قادر به تغییر دادن برخی از آنها نیست. اما در مقابل انسان قدرت تغییر بسیاری از عوامل موثر در سرعت رشد موی سر را دارد، عواملی که می توان از مهم ترین آن ها به تغییر یا بهبود رژیم غذایی، عدم استفاده از ترکیبات شیمیایی و همینطور تعادل در ارتباط جنسی اشاره کرد.