رفع موخوره سر با استفاده از روغن های گیاهی و بدون نیاز به مصرف داروهای شیمیایی نیز ممکن است. روش های ساده و باورنکردنی زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها برای درمان قطعی موخوره کمک بگیرید. ضعیف و شکننده شدن کوتیکول مو اصلی ترین علت ایجاد موخوره است، مشکلی که درمان آن کاملا ضروری است، چرا که در غیر این صورت ریشه مو با گذشت زمان دچار مشکل و آسیب می شود. در ادامه بهترین روش های درمان موخوره که از آشنایی با آن ها متعجب خواهید شد را با شما به اشتراک میگذاریم.

معرفی بهترین روغن برای از بین بردن موخوره سر

از بین بردن موخوره سر مانند بسیاری از مشکلات مشابه دیگر که در دسته بندی مشکلات پوست و مو قرار می گیرند، امکان پذیر است. برای رفع این مشکل ضرورتی جهت استفاده از داروهای شیمیایی که می توانند برای بدن مضر باشند نیز احساس نمی شود. رفع موخوره سر با استفاده منطقی از روغن های گیاهی بهترین روش درمانی است که می توانید از آن استفاده کنید.

۷ روغن گیاهی واقعا موثر برای درمان موخوره

در ادامه با ۷ روغن گیاهی واقعا موثر برای درمان موخوره آشنا می شوید.

روغن زیتون

روغن زیتون برای از بین بردن موخوره مو

اولین و شاید بهترین پیشنهاد برای درمان موخوره شدید یا غیر شدید، استفاده از روغن زیتون به عنوان ترکیبی فوق العاده مغذی است. برای درک میزان تاثیر گذاری روغن زیتون در درمان موخوره، بهتر است تا مقدار مشخصی از این روغن را در مایکروویو یا روی حرارت مستقیم گرم کنید. سپس آن را روی موهایی که آسیب دیده اند به آرامی ریخته و ماساژ دهید.

اجازه دهید روغن بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت روی قسمت آسیب دیده مو بماند و سپس با آن را به خوبی شستشو دهید. در صورتی که این روش را حداقل دو بار در طول هفته تکرار کنید، می توانید از نتایج رضایت بخش آن بهره مند شوید. البته فراموش نکنید که برای تاثیرگذاری بیشتر می توانید به این ترکیب کمی عسل نیز اضافه کنید، در این صورت مقدار عسل اضافه شده به ترکیب باید یک دوم مقدار روغن زیتون باشد.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که در صورت اضافه کردن عسل به ترکیب روغن زیتون، باید پس از گذشت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه بعد از قرار گرفتن ماسک روی موها، آن را به آرامی شستشو دهید. البته می توانید از این روش حداقل ۲ تا ۳ بار در طول هفته برای درمان قطعی موخوره استفاده کنید.

روغن چوب صندل

روغن چوب صندل در حقیقت بهترین روغن برای رفع موخوره سر محسوب می شود. روغنی واقعا موثر و مفید که در عین تاثیرگذاری بالا بسیار در دسترس و ارزان قیمت است. برای استفاده از روغن چوب صندل و افزایش میزان تاثیرگذاری آن در درمان موخوره می توانید از ترکیب روغن زیتون نیز استفاده کنید. در هر صورت بهتر است روغن را به صورت مستقیم روی موهایتان نریزید. چند قطره از آن را روی دست ریخته و سپس به آرامی موهایتان را ماساژ دهید.

روغن بادام شیرین

اگر به رفع و درمان موخوره بدون کوتاهی مو فکر می کنید، بهتر است تا حداقل برای یک بار تاثیر شگفت انگیز روغن بادام شیرین در درمان موخوره سر را امتحان کنید. برای افزایش قدرت ترکیب روغن بادام در رفع سریع موخوره می توانید از دو ترکیب دیگر یعنی تخم مرغ و همینطور وانیل استفاده کنید. در صورتی که وانیل را انتخاب می کنید، چند قطره از آن را با روغن بادامی که روی حرارت قرار داده شده، ترکیب کنید.

این ترکیب را حداکثر برای مدت ۳۰ دقیقه روی موهایتان و قسمتی که آسیب دیده قرار دهید و سپس با استفاده از آب ولرم (ترجیحا سرد) آن را به خوبی بشویید. اما در صورتی که از تخم مرغ استفاده می کنید، با ترکیب کردن یک تخم مرغ و حداکثر ۴/۱ فنجان از روغن زیتون، ماسک به دست آمده را نهایتا برای ۴۵ دقیقه روی مو بمالید و سپس آن را به خوبی بشویید.

روغن آووکادو

روغن آووکادو برای درمان موخوره مو

استفاده از روغن های گیاهی از جمله بهترین راه های از بین بردن موخوره سر محسوب می شود، روش هایی که نه تنها ارزان قیمت هستند، بلکه می توانند تاثیرگذاری فوری و طولانی مدت داشته باشند. اما روغن آووکادو به دلیل دارا بودن ترکیبات خاص و منحصر به فرد از شکنندگی موها یا خشکی که اصلی ترین عامل ایجاد موخوره سر است، جلوگیری می کند.

در صورتی که به روغن آووکادو دسترسی ندارید، می توانید با آماده سازی یک ترکیب فوق العاده موثر برای همیشه از موخوره خلاص شوید. این ترکیب با استفاده از موز، آووکادو و شیر نارگیل آماده می شود. بعد از آماده کردن این ماسک قوی جهت رفع کامل موخوره آن را حداکثر برای ۳۰ دقیقه روی موهای خود قرار دهید و آن را به خوبی با آب ولرم بشویید.

روغن آرگان

روغن آرگان برای رفع موخوره مو

روغن گیاهی آرگان که بین درمانگران سنتی و جدید به عنوان یک معجزه طبیعی معرفی می شود، در درمان موخوره تاثیرگذاری ویژه ای دارد. استفاده از این روغن باعث ترمیم موهای آسیب دیده و در نتیجه بازسازی و احیای دوباره مو سر می شود. یکی از مهم ترین کاربردهای روغن آرگان شفافیت و نرمی مو است، موضوعی که می توان ارتباط مستقیم آن را با رفع موخوره به خوبی شاهد بود. همچنین روغن آرگان یک انتخاب عالی برای پرپشت شدن مو است.

روغن چوب سدر

روغن چوب سدر از جمله روش های طبیعی درمان موخوره سر محسوب می شود، در این روش با استفاده از روغن گیاهی چوب سدر می توان شاهد افزایش حجم مو و همینطور کاهش شدت و میزان موخوره سر بود. از این روغن گیاهی البته برای درمان کم پشتی مو نیز استفاده می شود، اما قطعا مهم ترین تاثیر آن مربوط به کاهش موخوره با تحریک کیسه های ترشحی مو است.

روغن مریم گلی

برای از بین بردن موخوره کافی است تا حداقل در طول یک پروسه ۶ ماهه از روغن مریم گلی استفاده کنید. کاهش التهاب پوست سر یکی از موثرترین نتایجی است که پس از مصرف روغن مریم گلی شاهد آن خواهید بود، همچنین در صورتی که از مشکل خارش پوست سر یا کاهش چربی پوست سر رنج می برید، مریم گلی در بین روغن های گیاهی یک انتخاب عالی محسوب می شود. روغن مریم گلی تاثیر ویژه ای نیز در درمان ریزش مو دارد.

 

چگونه موخوره سر را از بین ببریم

بهترین روش درمان موخوره چیست؟ آیا می توان بدون استفاده از داروهای غیر گیاهی موخوره را درمان کرد؟ چگونه موخوره سر را از بین ببریم؟ پیش از بررسی بهترین روش های درمان و رفع قطعی موخوره بهتر است تا با تعریف دقیق این مشکل آشنا شوید. موخوره یا چند شاخه شدن موها از جمله مشکلات رایجی است که به ویژه در زنان می توان شاهد آن بود. ۷ علت اصلی ایجاد موخوره عبارت اند از :

  • خشکی مو (بیش از حد)
  • شستشو مکرر موها
  • قرار گرفتن مو در معرض گرمای زیاد
  • استرس یا اضطراب زیاد
  • اشعه ماورا بنفش
  • شانه زدن غیر اصولی مو
  • استفاده از شامپوهای غیر مناسب

هر چند که موخوره انواع مختلفی دارد و موخوره ناقص، نقاط سفید، گره ای، درختی و سه شاخه از اصلی ترین انواع این مشکل به شمار می روند، اما با این حال روش های درمان موخوره تقریبا یکسان و مشابه است. کاهش میزان آمینو اسید در مو از جمله مواردی است که باعث بروز مشکلاتی نظیر موخوره می شود.