معرفی چند روغن بینظیر برای سلامت و تقویت ناخن‌ها

صفحه اصلی » مقالات » معرفی چند روغن بینظیر برای سلامت و تقویت ناخن‌ها

زیبایی همیشه بر روی اعتماد به نفس انسان‌ها تاثیر می‌گذارد و ناخن نیز شاید بخش کوچکی از بدن باشد، ولی می‌تواند تاثیر بسزایی را بر روی زیبایی شما بگذارد.

معرفی چند روغن بینظیر برای سلامت و تقویت ناخن‌ها

زیبایی همیشه بر روی اعتماد به نفس انسان‌ها تاثیر می‌گذارد و ناخن نیز شاید بخش کوچکی از بدن باشد، ولی می‌تواند تاثیر بسزایی را بر روی زیبایی شما بگذارد. ناخن‌های زیبا، سالم و محکم نیز جزو آرزوهای هر خانمی به شمار می‌رود؛ ولی دلیل‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند زیبایی و استحکام ناخن‌های شما را تحت تاثیر قرار دهد.

برای همین شما باید از روش‌های لازم برای ترمیم و تقویت ناخن خودتان استفاده کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم تا بهترین روش‌ها برای افزایش زیبایی و استحکام ناخن‌ها را به شما معرفی کنیم.

روغن ناخن چیست ؟

ناخن هم به مانند بقیه اعضای بدن  دچار مریضی‌های مختلفی می‌شوند که یکی از بهترین روش‌ها برای تقویت ناخن استفاده از روغن‌های ناخن است. البته می‌توانید از محصولات شیمایی به مانند قرص یا هر روش درمانی دیگری استفاده کنید؛ ولی تمامی این روش‌ها نمی‌توانند به صورت دائمی تاثیرگذار باشند و برای همین می‌توان از روغن ناخن به عنوان بهترین روش برای تقویت ناخن اسم برد.

روغن‌های مختلفی هم برای ناخن وجود دارند و اینکه بخواهیم یکی از آنها را به عنوان بهترین روغن برای تقویت ناخن اسم ببریم، واقعا کار آسانی نیست. برای همین بهتر است که با بهترین روغن‌ها مخصوص ناخن آشنا شوید تا خودتان یکی از آنها را انتخاب کرده و برای درمان ناخن خودتان استفاده کنید.

بهترین روغن برای تقویت ناخن

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، روغن‌های مختلفی برای تقویت ناخن وجود دارند که هر کدام از آنها نیز ویژگی‌های مخصوص به خودشان را دارند. در ادامه این بخش به معرفی بهترین روغن برای تقویت ناخن می‌پردازیم:

 

۱٫ روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی برترین‌ها و بهترین‌ها برای درمان ناخن‌های شماست که در طب سنتی نیز قدمتی طولانی دارد و از همان زمان‌های قدیم برای زیبایی از آن استفاده می‌شده.

خیلی از متخصصان نیز روغن نارگیل را به عنوان بهترین روغن برای تقویت ناخن می‌شناسند؛ اگر ناخن‌های شما دچار شکستگی شده، می‌توانید از این روغن استفاده کنید که باعث افزایش استحکام ناخن‌های شما هم می‌شود.

البته مشکلات مربوط به شکستگی ناخن در واقع در ناخن‌های کوتاه دیده نمی‌شود و زمانی که شما قصد بلند کردن ناخن را داشته باشید، تازه می‌توانید با معضلات شکستگی ناخن رو به رو شوید. در این لحظات روغن نارگیل می‌تواند باعث افزایش استحکام ناخن‌های شما شده و از شکستگی ناخن جلوگیری می‌کند.

همچنین روغن‌های نارگیل دارای چربی‌های اشباع هستند که می‌توانند ناخن‌های شما را مرطوب نگه دارند و وقتی هم که این اتفاق بیفتد، باعث جلوگیری از عفونت می‌شود.

طرز استفاده از روغن نارگیل هم بسیار ساده است؛ فقط کافی است که مقداری روغن نارگیل ولرم را مستقیما به ناخن‌های خودتان بمالید و ۵ دقیقه به آرامی ناخن‌های خودتان را ماساژ دهید. و این کار را باید سه بار در هفته انجام دهید.

البته می‌توانید مقداری آب لیمو را هم با روغن نارگیل ترکیب کرده و سپس ناخن‌های خودتان را به مدت ۱۰ دقیقه، در این محلول قرار دهید.

 

۲٫ روغن زیتون

روغن زیتون یکی دیگر از بهترین روغن‌ها برای تقویت ناخن به شمار می‌رود. روغن زیتون دارای ویتامین E است که یعنی می‌تواند ناخن‌های شما را مرطوب نگه دارد و به همین واسطه نیز باعث افزایش استحکام ناخن‌های شما می‌شود.

همچنین روغن زیتون باعث به گردش آمدن خون در بخش زیرین ناخن می‌شود که یعنی مراحل ترمیم ناخن‌های شما با سرعتی بیشتر انجام می‌شود. البته ویتامین E فقط بخشی از ویتامین‌هایی است که در این روغن وجود دارد؛ ویتامین‌های دیگری به مانند A، K و D نیز جزو ویتامین‌های این روغن به شمار رفته که همگی در تقویت ناخن‌های شما نقش دارند.

بهتر است که مراحل استفاده از روغن زیتون را قبل از خواب انجام دهید؛ چون می‌تواند بیشتر بر روی ناخن‌های شما بماند و بر اثر شستشو از بین نمی‌رود. برای استفاده از روغن زیتون، ابتدا روغن را بر روی ناخن‌های خودتان بمالید و به آرامی ماساژ دهید؛ سپس یک دستکش نخی را به دست کنید و بخوابید؛ صبح روز بعد هم ناخن‌های خودتان را با آب گرم بشویید.

مراحل بالا را باید روزی یکبار انجام دهید تا به نتیجه مدنظر خودتان که ناخن‎های زیبا و مستحکم است برسید.

 

۳٫ روغن آرگان

روغن آرگان نیز به مانند دو روغن بالا، قدمتی طولانی را در طب سنتی دارد. بسیاری از متخصصان نیز روغن آرگان را به عنوان بهترین روغن برای تقویت ناخن می‌شناسند و اگر سری هم به سالن‌های زیبایی بزنید، می‌بینید که اکثر این متخصصان نیز برای تقویت ناخن‌ها از روغن آرگان استفاده می‌کنند که البته گزینه مناسبی هم برای کوتیکول‌های اطراف ناخن به شمار می‌رود.

همچنین روغن آرگان دارای قابلیت‌های ضد قارچی هم هست که اگر حس می‌کنید ناخن‌های شما در معرض این قارچ‌ها قرار دارند، می‌توانید از این روغن استفاده کنید.

برای استفاده از روغن آرگان، ابتدا باید مقداری از این روغن را بر روی پایه‌های ناخن خودتان بریزید و سپس با نوک انگشتان و به آرامی و با حرکات دورانی، آن را ماساژ دهید. سعی کنید این مراحل را هر شب (قبل از خواب) انجام دهید.

 

۴٫ روغن کرچک

روغن کرچک نیز به مانند روغن زیتون، دارای ویتامین E است که یعنی می‌توانید رطوبت ناخن‌های شما را به جهت افزایش استحکام، تامین کند. علاوه بر افزایش استحکام، این روغن قابلیت از بین بردن عفونت‌های قارچی را هم دارد که در صورت بروز این مشکل، می‌توانید از روغن کرچک استفاده کنید.

مراحل ترمیم ناخن نیز توسط روغن کرچک، سرعت بیشتری پیدا می‌کند که می‌تواند باعث ترمیم ناخن‌های شکسته و ترک خورده شود.

برای استفاده از روغن کرچک باید ابتدا قبل از خوب، کمی از آنها بر روی ناخن‌های خودتان ریخته و آن را به آرامی ماساژ دهید؛ سپس بگذارید که این روغن‌ها تا روز بعد، بر روی انگشتان شما بماند که می‌تواند از یک دستکش نخی هم برای از بین نرفتن روغن‌ها استفاده کنید.

همچنین برای افزایش قدرت ترمیم و استحکام روغن کرچک، می‌توانید مقداری نمک اپسوم را هم به آن اضافه کنید.

 

۵٫ روغن سیاه دانه

یکی از مشکلات رایج ناخن‌ها، پوست پوست شدن ناخن است که شاید همه شماها برای یکبار هم که شده، این مشکل را تجربه کرده باشید؛ اگر با این مشکل رو به رو شدید، روغن سیاه دانه می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. علاوه بر مشکل پوست پوست شدن ناخن، روغن سیاه دانه می‌تواند باعث درمان لک‌های تیره و شیارهای بر روی ناخن‌های شما نیز شود.

برای استفاده از روغن سیاه دانه به جهت تقویت ناخن، باید مقداری از آن را بر روی ناخن و پوست‌های اطراف ناخن بریزی و به آن را به آرامی ماساژ دهید. سپس بگذارید این روغن به مدت چند ساعت، بر روی ناخن‌های شما بماند و سپس آن را با آب ولرم بشویید.

 

۶٫ روغن بذر کتان

روغن بذر کتان هم یکی دیگر از بهترین روغن برای تقویت ناخن به شمار می‌روند. عده‌ای از مردم هستند که رشد ناخن‌های آنها کند است و اگر می‌خواهید این مشکل را برطرف کنید، روغن بذر کتان می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

از ویژگی‌های روغن بذر کتان می‌توان به اسید چرب، وتامین B، منیزیم، پتاسیم، لسیتین، روی و پروتئین اشاره کرد که تمامی این ویژگی‌ها می‌توانند به مراحل ترمیم و استحکام ناخن‌های شما کمک کنند.

 

۷٫ روغن بادام

روغن بادام دارای ویژگی‌هایی به مانند ویتامین E، منیزیم، پتاسیوم و مس است و همه این ویژگی‌ها باعث می‌شود تا روغن بادام یکی از بهترین گزینه‌ها برای تقویت ناخن به شمار می‌رود.

برای مثال ویتامین E موجود در روغن بادام می‌تواند رطوبت را به ناخن‌های شما بازگرداند که نتیجه افزایش استحکام برای ناخن‌های شما را به دنبال دارد. همچنین می‌تواند پوست‌های اطراف ناخن‌های شما را نرم و لطیف کند.

برای استفاده از روغن بادام باید ابتدا کمی از آن را برای ناخن‌های خودتان ریخته و به آرامی ماساژ دهید و این روند را چند دقیقه ادامه دهید. سپس چند ساعت مهلت دهید تا روغن به خوبی جذب ناخن‌های شما شود؛ البته این نکته را بدانید که هر چه این روغن بیشتر بر روی ناخن شما بمانند، اثرگذاری بیشتری از خودشان نشان می‌دهند.

این مراحل را به مدت یک بار در روز و برای دو هفته انجام دهید.

 

۸٫ روغن بنفشه

آخرین شماره از لیست بهترین روغن برای تقویت ناخن اختصاص دارد به روغن بنفشه که به دلیل اینکه مواردی به مانند ویتامین ث و اسیدهای چرب به مقدار زیاد در این روغن دیده می‌شود، میتواند بهترین گزینه برای درمان ناخن‌های شکسته و ترک خورده باشد.

برای استفاده از روغن بنفشه باید مقداری از آن را بر روی ناخن‌های خودتان بریزید و سپس به مدت ۵ دقیقه، ماساژ دهید. سپس بگذارید حداقل ۱۵ دقیقه بر روی ناخن‌های شما بماند و سپس با آب گرم، دستان خودتان را بشویید.

علاوه بر روش بالا، می‌توانید ناخن‌های خودتان را به مدت ۱۰ دقیقه در روغن بنفشه قرار دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.