بهترین روغن برای رفع خارش بدن و پوست

صفحه اصلی » مقالات » بهترین روغن برای رفع خارش بدن و پوست

آیا شما نیز به تازگی دچار خارش پوستی شده اید و به دنبال بهترین درمان خارش بدن هستید؟ امروزه یکی از شایع ترین بیماری ها که افراد زیادی به آن مبتلا می شوند، خارش شدید پوست است. به همین دلیل روز به روز روش های جدیدتری برای درمان خارش پوست و حساسیت کشف می شود.

بهترین روغن برای رفع خارش بدن و پوست

آیا شما نیز به تازگی دچار خارش پوستی شده اید و به دنبال بهترین درمان خارش بدن هستید؟ امروزه یکی از شایع ترین بیماری ها که افراد زیادی به آن مبتلا می شوند، خارش شدید پوست است. به همین دلیل روز به روز روش های جدیدتری برای درمان خارش پوست و حساسیت کشف می شود.

حال باید بدانید استفاده از روغن های طبیعی و گیاهی یکی از بهترین شیوه های رفع سریع خارش بدن است. البته خارش بدن به دلایل مختلفی رخ می دهد که هر کدام با روغن به خصوصی درمان می شود. بنابراین با ما همراه باشید که ضمن آشنایی با دلایل خارش پوست، بهترین روغن درمان خارش را نیز بشناسید.

بهترین روغن برای رفع خارش بدن

خارش پوست و بدن یکی از مشکلاتی است که افراد بسیاری در طول زندگی خود آن را تجربه می کنند. این مشکل به طوری است که اگر در مدت طولانی ادامه داشته باشد، بسیار عذاب آور می شود. به همین دلیل انواع قرص ها، کپسول ها، پمادها و غیره برای درمان خارش بدن تولید می شوند.

البته علاوه بر این روغن ها و محصولات طبیعی و گیاهی بسیاری نیز برای رفع سریع خارش بدن موثر هستند. در این رابطه باید بدانید تعداد روغن های مورد استفاده برای این امر کم نیست. به همین دلیل اگر به دنبال بهترین آن ها هستید، باید به فاکتورهای مهمی همچون دلایل بروز خارش توجه کنید.

زیرا هر یک از این روغن ها باعث رفع برخی از دلایلی که موجب بروز خارش شده اند، می شوند. بنابراین بهترین روغن برای رفع خارش بدن برای هر فرد متفاوت است.

دلایل خارش مکرر پوست

با توجه به اهمیت دلایل خارش بدن در انتخاب نوع روغن گیاهی برای درمان، باید با انواع علل آشنا باشید. در این رابطه باید بدانید دلایل بروز خارش در بدن در افراد مختلف عبارتند از:

 • پوست خشک،
 • بیماری درماتیت آتوپیک،
 • گیاهان سمی،
 • حساسیت پوست،
 • بیماری پسوریازیس،
 • گزیدگی انواع حشرات،
 • بیماری کلیوی،
 • مشکلات کبدی،
 • انواع عفونت قارچی،
 • دیابت،
 • ام اس،
 • سرطان،
 • و بارداری.

حال پس از تشخیص دلیل این مشکل، برای درمان خارش بدن با بهترین روغن می توانید اقدام کنید.

بهترین روغن برای رفع خارش پوست با توجه به دلیل بروز خارش!

بهترین روغن برای رفع خارش پوست با توجه به دلیل بروز خارش!

با توجه به آنچه گفته شد، به احتمال زیاد باید بدانید دلیل بروز خارش پوست شما چیست. حال زمان آن رسیده است که از بهترین روغن برای درمان خارش پوست و حساسیت خود استفاده کنید. بنابراین ما در ادامه روغن های کاربردی برای رفع سریع خارش بدن را معرفی می کنیم.

به طوری که متوجه خواهید شد هر روغن برای درمان خارش بدن به کدام دلیل مناسب است. به این شکل بهترین روغن برای رفع خارش بدن را متناسب با مشکل خود انتخاب خواهید کرد.

روغن درخت چای

امروزه این روغن یکی از تاثیرگذارترین محصولات طبیعی برای درمان خارش پوست و حساسیت محسوب می شود. این روغن برای درمان خارش به دلیل اگزما، عفونت یا نیش پشه بسیار مناسب است. توجه داشته باشید که از روغن درخت چای تنها به مقدار کم و در مواقع ضروری باید استفاده کنید.

زیرا در غیر این صورت ممکن است این روغن در برخی افراد باعث بروز حساسیت شود. البته برای جلوگیری از بروز این مشکل می توانید روغن درخت چای را با روغن زیتون ترکیب و استفاده کنید.

روغن اسطوخودوس یا لوندر

روغن اسطوخودوس خاصیت ضدالتهابی دارد و از این طریق باعث رفع سریع خارش بدن می شود. همچنین رایحه این روغن خواص آرامبخشی دارد و روی سیستم اعصاب تاثیر می گذارد. به همین دلیل از این دو طریق روغن لوندر موجب کاهش خارش بدن می شود.

روغن نعناع هندی

این روغن از جهات مختلف همچون تاثیر بر خارش پوست شباهت زیادی به روغن درخت چای دارد. چنان که در روغن نعناع هندی خاصیت های ضدباکتریایی و ضدویروسی نهفته است و موجب درمان خارش بدن می شود. همچنین باید بدانید این روغن باعث خشکی پوست نمی شود و از این طریق نیز بر درمان خارش تاثیر دارد.

دیگر روغن های موثر در درمان خارش پوست و حساسیت

دیگر روغن های موثر در درمان خارش پوست و حساسیت

انواع بهترین روغن برای رفع سریع خارش بدن به مواردی که گفته شد، ختم نمی شود. زیرا روغن های دیگری نیز وجود دارند که تاثیر زیادی بر درمان خارش پوست خواهند داشت. از جمله این روغن ها باید به روغن بابونه، کندر، برگ درخت نارنج، هلیکروسوم و ریشه چمن هندی اشاره کنیم.

این روغن ها نیز با خواص ضدالتهابی و ضدباکتریایی موجب درمان خارش بدن می شوند. البته دقت داشته باشید که برخی از این روغن ها ممکن است حساسیت زا باشند. به همین دلیل پیشنهاد می شود آن ها را با ژل آلوئه ورا یا روغن پایه ترکیب و مصرف کنید.

در نتیجه

از آنجا که افراد زیادی به دنبال درمان خارش بدن هستند، در این متن به معرفی روغن های درمانی پرداختیم. زیرا استفاده از روغن های گیاهی و طبیعی برای درمان خارش پوست و حساسیت هیچ ضرری ندارد.

در این رابطه دانستید که برای انتخاب بهترین روغن برای درمان خارش پوست باید دلیل بروز خارش را تشخیص دهید. بنابراین دلایل بروز خارش و بهترین روغن های درمانی از جمله بابونه، درخت چای و غیره به شما معرفی شد.

در نهایت باید بدانید کیفیت، خلوص و مرغوبیت این روغن ها نیز در درمان صحیح تاثیر به سزایی دارد. به همین دلیل اگر به دنبال خرید روغن مرغوب هستید، بهتر است از محصولات ما در طلا طبیعت دیدن کنید. چنان که علاوه بر تهیه روغن باکیفیت با قیمت مناسب، امکان دریافت سریع آن درب منزل نیز وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.