آشنایی با خواص بی نظیر روغن کندش برای ریش

حتما نام روغن کندش را شنیده اید و تا حدودی نیز با آن آشنایی دارید. در این مطلب قصد داریم تا شما را با خواص بی نظیر روغن کندش برای ریش که باعث شده محبوبیت بسیار زیادی در بین طرفداران روغن های گیاهی پیدا کند، آشنا کنیم. در ابتدا یک معرفی اولیه از این روغن برای شما ارائه می دهیم، با همراه باشید.

آشنایی با خواص بی نظیر روغن کندش برای ریش

خواص بی نظیر روغن کندش برای ریش

آشنایی با روغن کندش

نام علمی این گیاه Gypsophila Struthium می باشد. روغن کندش از گیاهی بومی در هندوستان استخراج می شود، که طبع این گیاه گرم و خشک است. ساقه این گیاه کوتاه و دارای ریشه ای محکم می باشد. روغن کندوش از ریشه این گیاه گرفته می شود که خواص درمانی زیادی دارد.

ریشه این گیاه سمی است و اگر این گیاه با پوست دست برخورد کند باعث بی حسی موضعی می شود. این روغن به طور تخصصی بر روی تقویت رویش مو موثر است به طوری که به آن روغن مو نیز می گویند.

حتما بخوانید: روغن گیاهی

مکانیزم تاثیر گذاری روغن کندش بر روی مو

روغن کندش باعث افزایش رشد، تقویت و پرپشت شدن ریش و به طور کلی مو می شود، بنابراین شما می توانید از این روغن برای موی سر و ابروی خود نیز استفاده کنید. مکانیزم عملکرد آن را برای ریش و مو در زیر توضیح می دهیم :

  • افزایش رشد ریش :

این روغن به طور مستقیم بر روی فولیکول های مو تاثیر گذاشته و به افزایش رشد تار مو کمک می کند. اگر این روغن را به طور موضعی بر روی ریش های خود استفاده کنید به رشد مجدد قسمت های آسیب دیده کمک می کنید. تار موهایی که مجددا بر روی صورت شما رشد می کنند در ابتدا به شکل پرزهای ریز هستند که با ادامه روند درمان این پرزها قوت گرفته و ضخیم تر می شوند.

  • پرپشت شدن ریش :

بعضی از افراد دارای بانک ریش مناسبی هستند، اما ساقه ریش آن ها ضعیف و نازک می باشد که همین امر باعث می شود ریش آن ها کم پشت تر نشان داده شود. با استفاده از روغن کندش بر روی ریش هایتان به دلیل خواص آنتی اکسیدانی و تاثیری که بر فولیکول ریش شما می گذارد، باعث تقویت ساقه آن ها شده که این تقویت ساقه ریش باعث می شود ریش های شما پرپشت تر به نظر برسند.

  • تقویت کننده ریش :

همانطور که گفته شد این روغن موجب تغذیه و تقویت ریش شما می شود و اگر ریش شما به هر دلیلی آسیب دیده باشد آن را ترمیم می کند.

آشنایی با خواص بی نظیر روغن کندش برای ریش

خواص بی نظیر روغن کندش برای ریش

نحوه مصرف پیشنهادی

برای نتیجه گیری مناسب پیشنهاد می شود که مقداری از این روغن را حرارت داده و گرم کنید و چند ساعت قبل از حمام بر روی ریش های خود بمالید، و بعد آن را شستشو دهید.

ممنون که تا اینجای کار همراه ما بودید، امیدواریم که این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد و مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد. می توانید با مراجعه به سایت ما انواع روغن های گیاهی و کمیاب را ببینید و برای سفارش با کارشناسان ما تماس بگیرید.