اگر از افرادی هستید که به دنبال تقویت مو و ریش هستید، حتما نام این روغن به گوش شما رسیده است. عمده استفاده این روغن برای تقویت و رشد مو، ریش و ابرو می باشد. در این مطلب قصد داریم همه چیز درباره روغن کندش را برای شما عزیزان به طور کامل توضیح دهیم و هر آنچه که در مورد روغن کندش لازم است در اختیارتان قرار دهیم لطفا با ما همراه باشید.

 

همه چیز درباره روغن کندش اصل

 

آشنایی اولیه با گیاه کندش

گیاه کندش یک گیاه بومی و در هندوستان می باشد. طبع این گیاه گرم و خشک است. ساقه این گیاه کوتاه اما در عوض ریشه ای محکم و استوار دارد. بر روی شاخه های این گیاه گلهای ریزی به رنگ زرد متمایل به سبز به صورت خوشه ای می روید. باید بداند که گلهای این گیاه و گرد آن کاملا سمی است و مصرف یک تا دو گرم آن شما را به کام مرگ می کشاند.

همچنین اگر این گل با پوست دست شما برخورد کند باعث بی حسی موضعی می شود. این گیاه در طب سنتی برای کاهش فشار خون و مسکن های موضعی دردهای عصبی مانند، رماتیسم استفاده می شود. ریشه این گیاه به رنگ سیاه با مغزی قهوه ای رنگ می باشد.

از گیاه کندش برای درمان سینوزیت هم استفاده می شود. به این صورت که ریشه این گیاه را آسیاب می کنند و به همراه روغن بادام شیرین یا روغن بنفشه مخلوط می کنند، تا یک محلول یک دست حاصل شود سپس آن را در داخل بینی می ریزند. باعث می شود شما را تحریک کرده و شروع به عطسه کردن بکنید با این کار مخاط موجود در سینوس های شما تخلیه می شود و باعث می شود گرفتگی بینی شما رفع شود.

حتما بخوانید: روغن های گیاهی چه مشخصاتی دارد؟

روغن کندش چیست؟

بسیاری از افراد دچار ریزش مو و بعضا دچار ضعیف شدن ساقه مو می شوند، این روغن یک داروی مناسب برای رشد و تقویت موهای شما می باشد، همچنین این روغن برای تغذیه پوست سر نیز مناسب می باشد.

البته در ابتدای کار انتظار معجزه از این روغن نداشته باشید. در ابتدا پس از چند ماه استفاده موهای شما به صورت پرز رشد می کنند و با استفاده بیشتر این پرزها جان می گیرند و به تار موی سالم تبدیل می شوند.

 

همه چیز درباره روغن کندش اصل

 

از طرفی اگر موهای ضعیفی دارید باعث تقویت و ضخیم شدن ساقه موهای شما می شود و موهای شما را پر پشت تر و سرحال تر نشان می دهد. همچنین این روغن یک آبرسان بسیار قوی می باشد که از ایجاد موخوره و خشکی موی شما جلوگیری می کند.

امیدواریم که مطلب برای شما مفید بوده باشد و از شما بابت وقتی که برای مطالعه آن گذاشتید تشکر می کنیم.