روغن آرگان برای صورت ، ارمغان زیبایی و سلامتی از طبیعت

روغن آرگان برای صورت از صدها سال پیش در مراکش و طب سنتی شرق ، به عنوان اکسیر جوانی و طراوت به کار رفته است.

در طب مدرن نیز فواید بی شمار آن به اثبات رسیده است امروزه در محصولات آرایشی ، زیبایی و درمانی از آن به وفور استفاده میشود.

استفاده از روغن آرگان برای صورت هر آنچه که پوست ، برای تغذیه به آن نیاز دارد را فراهم می کند. از جمله ویتامین های A، E، C، امگا ۶، امگا ۹، لینوئیک اسید، اولئیک اسید، انواع آنتی اکسیدان ها، کارتنوئید ها، اسیدهای چرب و سایر مواد مغذی.

پوست شما چرب باشد یا خشک روغن آرگان از آن به بهترین شکل مراقبت خواهد کرد.

موارد مورد استفاده روغن آرگان برای صورت

خاصیت نرم کنندگی و آب رسانی به پوست

با استفاده از مقدار کمی روغن آرگان ، این روغن به راحتی جذب پوست شده و ساپوتین موجود در آن با نگهداری رطوبت درون بافت پوست ، آن را نرم و مرطوب و شاداب نگاه میدارد. همچنین ویتامین E که محلول در چربی میباشد باعث محبوس شدن آب در پوست و افزایش آب رسانی می شود.

لایه برداری و پاک سازی پوست

استفاده مداوم روغن آرگان برای صورت با از بین بردن سلول های مرده پوست و تحریک پوست برای ساخت سلول های جدید به عنوان لایه برداری ملایم عمل کرده و به بازسازی و پاکسازی پوست از آلودگی ها می پردازد.

لایه برداری و پاک سازی پوست

از بین برنده لک های صورت

در طب سنتی آسیا و مراکش از این روغن به عنوان روشن کننده و درخشان کننده پوست استفاده می شده است همچنین برای از بین بردن لکه های پوستی ناشی از آبله به کار می رفته است با استفاده از روغن آرگان لکه های پوستی ناشی از جوش های قدیمی، بریدگی ها، آثار سوختگی، جای بخیه، تیرگی های پوست ناشی از افزایش سن یا هایپرپیگمنتاسیون و سایر لکه ها و بدرنگی های پوست خود را کم رنگ و محو کنید.

حتما بخوانید: آیا با خواص روغن جوجوبا آشنا هستید؟

کمک به درمان آکنه در پوست های چرب

اسید اولئیک موجود در این روغن نفوذ پذیری آن را افزایش داده و به سرعت جذب پوست میشود و سطح پوست را چرب نمی کند .

از مزایای استفاده از روغن آرگان برای صورت هایی با پوست چرب کاهش سطح سبوم و در نتیچه تنظیم چربی پوست میباشد که باعث از بین رفتن جوش های صورت میشود همچنین به علت اثرات ضد باکتریایی و ضد التهابی روند درمان آکنه را سرعت می بخشد.

ضد آفتاب طبیعی و پیشگیری از سرطان پوست ناشی از اشعه مضر خورشید

از گذشته های دور زنان مراکشی برای در امان ماندن از آفتاب سوزان از روغن آرگان برای صورت خود استفاده می کردند.

امروزه خواص محافظتی کارتنوئیدها در برابر نور خورشید به اثبات رسیده است، حال آنکه این روغن سرشار از این ماده محافظ پوست است.

این روغن با خواص آنتی اکسیدانی ناشی از حضور ویتامین E واکنش های زنجیره رادیکال های آزاد ناشی از اشعه فرابنفش خورشید را خاتمه می دهد و همچنین با استفاده از روغن آرگان برای صورت فشارهای ناشی از اکسیداسیون، بر روی سلول های پوست کاهش می یابد که خود منجر به پیشگیری از سرطان پوست میشود.

جوان سازی و کاهش چین و چروک

با استفاده از روغن آرگان افزایش آب رسانی به سلول های پوست که لازمه کاهش علائم پیری است و همچنین اسیدهای چرب امگا با تقویت بافت پوست باعث کاهش چین و چروک ها، و کند شدن روند ایجاد آن میشود.

با افزایش کلاژن سازی و اکسیژن رسانی درون سلولی افتادگی پوست ناشی از افزایش سن را کاهش داده و قوام و سفتی جوانی را به پوست شما باز می گرداند. همچنین به علت خواص آنتی اکسیدانی اثرات آسیب های میتوکندری ناشی از سلول را معکوس می کند.


حتما بخوانید: روغن آرگان اصل چگونه است ؟

آیا روغن آرگان معطر برای صورت مناسب است؟

مواد معطر خود می تواند باعث حساسیت های پوستی شود در نتیجه بهتر است برای پوست حساس صورت از روغن آرگان خالص بدون هیچ مواد افزودنی استفاده شود ضمن آن که قبل از استفاده از روغن آرگان برای صورت خود آن را در نقطه ای کوچک از دست خود بمالید پس از ۲۰ دقیقه بشویید اگر ۲۴ تا ۴۸ ساعت دچار حساسیت نشدید از آن استفاده کنید.