روغن جوجوبا

روغن جوجوبا یا همان هوهوبا یک موم مایع بدون بو و به رنگ طلایی است که از دانه‌های گیاه جوجوبا تولید می‌شود. این روغن از یک درختچه‌ی صحرایی به‌دست می‌آید که در مناطق خشک آریزونا، مکزیک، و کالیفرنیا یافت می‌شود و به صورت موم مایع استخراج می‌شود و سپس این موم تصفیه می‌شود تا روغن بدون بو و بدون رنگ جوجوبا به‌دست بیاید. اساسا این درختچه خودش را با شرایط بد جوی مانند مناطق خشک وفق داده است و نصف وزن دانه‌های جوجوبا از روغن و استرها تشکیل شده است. بنابراین نرخ تولید این روغن بسیار بالا است.

می‌توان از این روغن به تنهایی یا به صورت ترکیب با روغن‌های دیگر استفاده کرد تا مفیدتر باشد. این روغن به خاطر خواص نرم‌کنندگی و آب‌رسانی که دارد اهمیت بسیار پیدا کرده‌است. کاربردهای فراوان روغن جوجوبا باعث شده‌است تا بخش جدایی‌ناپذیر صنعت مراقبت از پوست و مو باشد و روغن هایی مثل روغن جوجوبا برای ریش را تولید کنند. این روغن با حفظ رطوبت پوست و مو توازن طبیعی آن را حفظ می‌کند.

آیا با خواص روغن جوجوبا آشنا هستید؟  روغن جوجوبا بسیار شبیه به سبوم است ( روغن طبیعی که پوست و موی شما را نرم می‌کند ). این روغن می‌تواند در افرادی که تولید سبوم در آنها کم است به عنوان جایگزین استفاده شود و هم‌چنین می‌توان از آن برای از بین بردن سبوم اضافی و مشتقات آن از مو و استفاده از روغن جوجوبا برای دور چشم استفاده کرد. روغن جوجوبا آنتی‌باکتریال، ضد التهاب، غیر سمی  و ضد جوش سر سیاه است. این باعث می‌شود برای پوست، مو و کل بدن بی‌نهایت مفید باشد.

 

روغن جوجوبا

روغن جوجوبا اصل

 

چرا از روغن جوجوبا برای صورت استفاده کنیم؟

استفاده از روغن جوجوبا بر روی صورت برای مبارزه با خشکی پوست، چین و چروک ،شیوع بیماری آکنه و بسیاری از علایم پوستی دیگر بسیار مفید است. بنابراین، صورت را با روغن جوجوبا به عنوان بخشی از رژیم مراقبت از پوست  باید مرطوب کرد  و قطعا طی چند هفته میتوان تفاوت را مشاهده کرد. این روغن به راحتی از طریق پوست جذب می‌شود، و به ندرت منجر به آلرژی می‌شود.

درمان پوست با محصولات طبیعی بدون شک بهترین راه برای اطمینان از داشتن پوست سالم است. روغن جوجوبا به عنوان یک درمان فوق‌العاده برای تنظیم تعادل PH پوست عمل می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه این روغن مواد تشکیل دهنده طبیعی آن است که خاصیت ضدمیکروبی و موثری برای مقابله با انواع عفونت‌های پوستی دارد. برای آمریکایی‌های بومی، استفاده از روغن جوجوبا برای پوست چیز جدیدی نیست. در واقع، آن‌ها از این روغن به مدت چندین قرن است که برای درمان مشکلات پوستی مانند بریدگی‌ها، زخم، کبودی، سوختگی، آفتاب سوختگی و باد سوختگی استفاده می‌کنند و با وجود طبیعت موم مانند، مانند سایر سبزیجات با غلظت بالا، منافذ پوستی را مسدود نمی‌کند.

۲۲ خواص شگفت انگیز روغن جوجوبا

 1. پوست را مرطوب می کند
 2. اختلالات پوستی را درمان می کند
 3. تولید روغن را در پوست تنظیم می کند
 4. چین و چروک و نشانه های پوستی را کاهش می دهد
 5. در درمان اکنه بسیار موثر است
 6. التهاب پوست را کاهش می دهد
 7. برای پاک کردن ارایش خوب است
 8. می توان از آن برای روغن بدن استفاده کرد
 9. ترک پاشنه پا را درمان می کند
 10. ناخن های شما را سالم نگه می دارد
 11. تیرگی پوست ناشی از آفتاب را رفع می کند
 12. از سوزش پوست هنگام اصلاح با تیغ جلوگیری می کند
 13. لب های شما را نرم نگه میدارد
 14. هاله تیره زیر چشم را از بین می برد
 15. کشش پوست ناشی از بارداری را کاهش می دهد
 16. پوست سر را پاک سازی می کند
 17. موهای شما را درخشان می کند
 18. برای رشد مو بسیار مفید است
 19. مو را نرم و حالت دار می کند
 20. خشکی پوست سر را از بین می برد
 21. چربی پوست سر را رفع می کند
 22. به حفظ رنگ مو کمک می کند

 

روغن جوجوبا

روغن جوجوبا اصل

 

نکاتی که قبل از استفاده از روغن جوجوبا باید در نظر داشته‌ باشید:

این روغن کاربردهای بی شماری دارد و می‌توان از آن برای درمان بسیاری از مشکلات استفاده کرد. با این حال مواردی هست که قبل از استفاده از روغن جوجوبا برای اولین بار باید در نظر داشته ‌باشید:

 • مطمئن شوید از روغن جوجوبای ۱۰۰ % خالص استفاده می‌کنید و بهترین کیفیت را دارد ( ارگانیک باشد، به شیوه‌ی پرس سرد تهیه شده‌باشد و بوی بسیار ملایمی داشته‌باشد ).
 • اگر روغن جوجوبا به هر روغن یا ماده‌ی دیگر آلوده شده‌باشد، ممکن است مشکلات پوستی را تشدید کند.
 • از این روغن به مقدار کم و دفعات زیاد استفاده کنید. مقدار کمی از آن تاثیر زیادی دارد.
 • پوست باید روغن جوجوبا را کاملا جذب کند و نباید هیچ اثر چربی از آن باقی بماند. اگر این اتفاق نیفتاد استفاده از آن را متوقف کنید.