روغن کندش اصل

شاید نام این گیاه را زیاد شنیده باشید مخصوصا اگر مشکل ریزش مو داشته باشید . بر اساس تحقیقاتی که در طب سنتی صورت گرفته اثبات شده که روغن کندش اصل برای درمان ریزش مو بسیار موثر است . همچنین از آن می توان برای درمان سینوزیت و مشکلات سینوسی استفاده کرد .

در این مطلب قصد داریم تا روغن کندوش و خواص روغن کندوش آن را به شما عزیزان معرفی کنیم .

 

روغن کندش اصل

روغن کندش

 

آشنایی با گیاه کندش

این گیاه بومی کشور هندوستان می باشد و طبعی گرم و خشک دارد . کندش گیاهی است با ساقه کوتاه و ریشه ای محکم . گل های این گیاه به رنگ زرد مایل به سبز می باشند و از ریشه این گیاه پودر و روغن استخراج می کنند که خاصیت درمانی دارد . این گیاه دارای ریشه ای سمی می باشد که باعث بسته شدن رگ ها و افت فشار خون می شود .

همچنین از این گیاه به عنوان ماده موثر پماد هایی که برای رماتیسم می باشند استفاده می شود . پودر این گیاه ممکن است باعث ایجاد آلرژی شود . اگر با پوست دست تماس پیدا کند باعث بی حسی موضعی می شود ، اگر مقدار دو گرم از آن را بخورید مرگ شما حتمی خواهد بود . نام علمی این گیاه Gypsophila struthium می باشد .

 

خواص روغن کندش اصل

  • افزایش رشد مو

یکی از خواص مهم این روغن افزایش رشد مو می باشد ، با استفاده از این روغن به صورت موضعی می توانید به رشد مجدد موهای خود کمک کنید . در ابتدا این موها پرزهای ریزی خواهند بود و اگر درمان را ادامه دهید این پرز های ریز تقویت شده و ضخیم می شوند .

 

روغن کندش اصل

روغن کندش

 

  • تقویت کنندگی مو

در خانم ها ممکن است با استفاده مکرر از رنگ ها و حالت دهنده های شیمیایی موها آسیب ببیند و ضعیف شوند . نور خورشید و اشعه ماورابنفش نیز از عوامل دیگر آسیب به موها می باشد . برای تقویت موهای خود می توانید از روغن کندش استفاده کنید . به این صورت که چند ساعت قبل از حمام آن را بروی موهای خود بمالید .

همچنین اگر می خواهید تاثیر این روغن روی فولیکول های موی شما بیشتر نفوذ کند ، بهتر است که قبل از مصرف مقداری آن را گرم کنید .

 

  • کمک به پرپشت شدن موها

مولکول های این روغن طوری می باشند که به راحتی به فولیکول های مو نفوذ می کنند . همچنین با آنتی اکسیدان هایی که در آن وجود دارد ساقه مو را تقویت می کند ، هرچه ساقه مو بیشتر تقویت شود موهای شما پر پشت تر می شوند .

 

  • پیشگیری از موخوره

این روغن به عنوان یک آبرسان قوی عمل می کند . وقتی از این روغن استفاده می کنید یک لایه محافظتی روی ساقه موی شما ایجاد می شود که باعث می شود موهای شما خشک و آسیب دیده نشود . این کار موجب پیشگیری از موخوره می شود و باید بدانید که این روش فقط باعث پیش گیری می شود و درمان قطعی آن نمی باشد .

البته ممکن است در بعضی افراد باعث خشکی مو شود که باید این روغن را به صورت ترکیبی با سایر روغن های آب رسان مانند روغن نارگیل و یا روغن آرگان استفاده کرد .

 

  • حفاظت از پوست سر

منظور از این عنوان کنترل شرایط PH ، میزان رطوبت و چربی سر می باشد . این روغن برای پوست های چرب موثر است و نباید برای پوست های خشک استفاده شود . همچنین به دلیل خاصیت آنتی باکتریال آن به از بین بردن شوره و قارچ های پوستی کمک زیادی می کند .

 

  • تقویت ابرو

این روغن همانطور که باعث تقویت موی سر می شود باعث تقویت ابرو نیز می شود . برای این کار یک گوش پاک کن را به روغن آغشته کنید و شب ها قبل از خواب بر روی ابروی خود بمالید .

برای نتیجه بخش بودن باید تا دو ماه از این روغن استفاده کنید .

  • جلوگیری از سفیدی مو

این روغن به دلیل تقویت ساقه مو به تیره تر به نظر رسیدن آن کمک می کند . اگر موهای شما حالت جو گندمی دارد با استفاده از این روغن می توانید به تکثیر مجدد رنگدانه های موی خود کمک کنید . همچنین می توان برای تثبیت رنگ های شیمیایی نیز از این روغن چند قطره در رنگ ها استفاده کرد .

 

روغن کندش اصل

روغن کندش

 

  • تقویت ریش

این روغن به پرپشت کردن ریش و تیره کردن آن کمک می کند . بدین منظور مانند ابروها هرشب قبل از خواب مقداری از این روغن را بر روی ریش خود بمالید . برای این که این روش موثر واقع شود باید حداقل ۳ ماه آن را ادامه دهید .

 

امیدواریم که از خواندن این مطلب لذت برده باشید و برای شما مفید واقع شده باشد ، همچنین می توانید برای سفارش انواع روغن های گیاهی به سایت ما مراجعه کنید .