خواص روغن کندش برای مو

روغن کندش خواص فراوانی دارد و می توان گفت که یکی از موثرترین گیاهان دارویی است. در مقاله قبل درباره روغن کندش اصل توضیحاتی را خدمت شما همراهان عزیز ارائه دادیم، در  این مقاله میخواهیم درباره خاصیت روغن کندش برای مو اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

کندش گیاهی با طبع گرم و خشک می باشد که در درمان بسیاری از بیماری ها از جملع سینوزیت کاربرد دارد ولی از مهم ترین کاربرد های آن میتوان تقویت پیاز مو را بر شمرد.

هم چنین توجه داشته باشید که این گیاه تقریبا سمی محسوب می شود و در مصرف آن بایستی احتیاط نمود.

 

روغن کندش

روغن کندش برای مو

 

اطلاعاتی در رابطه با گیاه کندش

گیاه کندش در انواع و گونه های فراوانی وجود دارد، ریشه ای تیره رنگ و سخت دارد که درون ریشه به رنگ روشن و مایل به زرد می باشد. ریشه این گیاه به شدت سمی است و حتی میتواند کشنده باشد باید مراقب باشید که از ریشه این گیاه را مورد مصرف خوراکی قرار ندهید و فقط برای موارد خارجی استفاده شود.

از گیاه کندش خیلی استفاده ها می کنند مخصوصا در طب برای بیماری هایی مثل رماتیسم و دردهای ناشی از اعصاب.

حتما بخوانید: روغن جوجوبا

کاشت گیاه

بهترین فصل برای کاشت این گیاه، فصل بهار است، به این ترتیب که بذر را درون یک گلدان و در گلخانه پرورش دهید، وقتی که به اندازه کافی رشد کرد می توانید در فصل تابستان به محل دائمی خود انتقال دهید. به دلیل اینکه این گیاهان اندازه کوچکی دارند، در فصل زمستان آن را می کارند و وقتیکه فصل تابستان فرا رسید به اندازه کافی رشد کرده است.

وقتیکه اندازه گیاه کندش به حدود ۱۰ سانت رسید و کاملا ریشه داد موقع برداشت آن است که در یک گلدان جدا و در سایه نور خورشید قرار دهید تا ریشه آن قوی شود.

تهیه روغن کندش

برای تهیه روغن باید زمان و هزینه زیادی را صرف کنید، برای گرفتن روغن این گیاه در آزمایشگاه های مجهز داروسازی از طریق دستگاه عصاره گیر این کار را انجام می دهند. روغن پایه که استفاده می کنند روغن زیتون و یا کنجد است. رنگ روغن کندش اصل زرد است.

روغن کندش برای ریزش مو

روغن کندش خواص زیادی دارد ولی اصلی ترین خواص آن برای جلوگیری از ریزش مو ، تقویت ریشه و همچنین پیاز مو است.

 

روغن کندش

روغن کندش برای مو

 

روش استفاده روغن کندش برای مو

به اندازه یک قاشق غذاخوری از روغن را روی حرارت غیر مستقیم ( بخار کتر و یا در مایکروفر ) می گذارید، پس از گرم شدن ( داغ نباشد ) روغن را روی پوست سر بمالید و به آؤامی تا ۵ دقیقه ماساژ دهید، اگر در مدت زمان یکی دوساعت روی سر بماند نتیجه خوبی خواهید گرفت، بعد از ۱ تا ۲ ساعت موهای خود را بشویید.

روش استفاده روغن کندش برای مژه

روغن به هیچ عنوان نباید وارد چشم شود و برای ماساژ دادن آن روی مژه باید بسیار دقت کنید، به وسیله انگشتان آغشته به روغن مژه ها را به آرامی ماساژ دهید.

روش استفاده روغن کندش برای ابرو

استفاده از روغن برای ابرو ساده تر است، به این صورت که بعد از شستشو و خشک کردن روغن را با پنبه روی ابروهای خود بمالید.

 

امیدواریم که با خواندن این مطلب اطلاعات لازم را در زمینه استفاده از روغن کندش به دست آورده باشید، همچنین می توانید با مراجعه به سایت ما دیگر روغن های گیاهی ما را ببینید و از طریق تماس با کارشناسان ما سفارش دهید.