روغن های گیاهی یکی از بهترین موادی هستند که میتوانید برای سلامت پوست و موی خود از آنها استفاده کنید. برای تهیه روغن ارزان نباید استرس داشته باشید که آیا این روغن اصل است ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که روغن ارزان را از فروشگاه معتبر خریداری کنید. زیرا ممکن است ارزان بودن روغن گیاهی دلایل دیگری از جمله ناخالصی زیاد روغن را داشته باشد.

 

ممکن است خیلی از شما به این نتیجه رسیده باشید که برای مراقبت از سلامت پوست و موی خود دیگر به سراغ محصولات شیمیایی و گران قیمت نروید. بسیاری از لوسیون ها و ماسک موهای شیمیایی که در بازار وجود دارند و ادعای این را دارند که بعد از مدتی استفاده از آنها پوست و موی شما به طرز معجزه آسایی بهبود میبخشد. برای همه ما پیش آمده که گول این تبلیغات پر زرق و برق را خورده ایم و هزینه زیادی بابت محصولات شیمیایی پرداخت کرده ایم که به قول معروف هیچ خاصیتی نداشته اند. بیاید با هم رو راست باشیم تاکنون چند درصد از محصولاتی که خریده ایم ما را به نتیجه ای که ادعا داشته اند رسانده اند؟

به نظر شما وقت این نرسده که روغن های گیاهی را امتحان کنیم و نتیجه ها را با هم مقایسه کنیم؟استفاده از روغن گیاهی نیاز به شناخت خواص آن دارد. باید بدانیم برای چه مشکلی کدام روغن گیاهی مناسب است. سعی کنید این تصور را از خود دور کنید که روغن ارزان تاثیری روی سلامت پوست و موی شما نخواهد گذاشت.

 

روغن گیاهی ارزان مناسب برای پوست چرب

پوست های چرب از جمله پوست هایی هستند که هر نوع روغنی را نباید برای آها توصیه کرد. زیرا به دلیل داشتن چربی زیاد پوست برخی روغن ها میتوانند باعث ایجاد جوش و آکنه شوند. افرادی که پوست چرب دارند باید از روغن هایی استفاده کنند که چربی پوست آنها متعادب شود.پس دقت داشته باشید اگر پوست شما چرب است بهترین روغنی که میتوانید استفاده کنید روغن نارگیل، روغن بادام و روغن آفتاب گردان است. این سه روغن ارزان علاوه بر خواصی که دارند سبب میشوند تا چربی پوست شما کنترل شود و بعد از مدتی استفاده از آنها چربی پوست شما متعادل میشود.

ارزان ترین روغن برای پوست های خشک

خشکی پوست دلایل مختلفی دارد که باید ابتدا توسط پزشک مورد بررسی قرار بگیرد. اما اگر مشکل خاصی وجود نداشت میتوانید با تهیه یک روغن ارزان از شر خشکی پوست رها شوید. خشکی پوست ممکن است به دلیل کم آبی بدن و یا تغییر فصل اتفاق بیفتد. بسیاری از افراد فکر میکنند اگر پوست خشکی دارند میتوانند از همه روغن ها برای چرب کردن پوست خود استفاده کنند. اما این یک تصور غلط است. افرادی که خشکی پوست رنج میبرند بهتر است از روغن های گیاهی ارزانی که دارای خاصی مرطوب کنندگی و شامل ویتامین های a,b,c هستند استفاده کنند. استفاده از روغن هایی که فقط چرب هستند هیچ تاثیری بر بهبود خشکی پوست شما نخواهند گذاشت.

بهترین روغن هایی که از نظر اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه هستند و افرادی که دچار خشکی پوست هستند میتوانند از آن استفاده کنند شامل:

  • روغن بادام
  • روغن زیتون
  • روغن کرچک
  • روغن کنجد

روغن های نام برده شده جزء روغن های ارزان هستند و همگی خاصیت مرطوب کنندگی قوی دارند.

 

در این مقاله قصد داریم تا روغن های گیاهی مقرون به صرفه را به شما معرفی کنیم که نتیجه استفاده از آنها میتواند شما را شگفت زده کند.

روغن های ارزان طلا طبیعت:

روغن بادام

روغن بادام یک روغن ارزان است که میتوانید آن را تهیه کرده و از خواص بسیار آن بهره مند شوید. روغن بادام در دو نوع روغن بادام شیرین و روغن بادام تلخ در بازار وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید.

روغن بادام شیرین و تلخ هر دو به راحتی به اعماق پوست نفوذ میکنند و  باعث پاکسازی عمقی پوست نیز میشوند. علاوه بر این خاصیت مرطوب کنندگی قوی نیز دارند که برای پوست های خشک بسیار حائز اهمیت است.

روغن کنجد

روغن کنجد یک روغن گیاهی ارزان است که خواص آن غیر قابل شمارش است. یکی از بهترین روغن های گیاهی که میتوانید برای سلامت پوست و موی خود استفاده کنید روغن کنجد است. این روغن دارای مقادر زیادی ویتامین ای است که برای پوست و مو بسیار مفید است. همچنین  هر نوع ویتامینو آنتی اکسیدانی که فکر میکنید برای پوست و مو مفید است را میتوانید در این روغن ارزان قیمت پیدا کنید.

استفاده از روغن کنجد علاوه بر مرطوب کردن پوست سبب رفع چین و چروک های ریز پوستی نیز میشود. همچنین برای درمان اگزما، سیاهی دور چشم، پر کردن صورت و افزایش رشد مو میتوانید از این روغن ارزان استفاده کنید.

روغن کرچک

روغن کرچک هم به صورت خوراکی و هم مالشی مورد استفاده قرار میگیرد که میزان مصرف خوراکی آن باید توسط پزشک مشخص شود زیرا خوردن مقدار زیاد آن سمی بوده و عوارض زیادی دارد.

روغن کرچک نیز یکی از روغن های ارزانی است که خواص بیشماری برای پوست و مو دارد. این روغن گیاهی از زمان باستان در مصر و هند مورد استفاده قرار میگرفته.

از جمله خواص روغن کرچک ارزان میتوان به رفع چین و چروک پوستی، رفع تیرگی های پوستکی، برطرف کردن ترک های عمیق پوستی ، درمان آفتاب سوختگی ، پیشگیری از سرطان پوست و مرطوب کننندگی قوی آن اشاره کرد.

استفاده ار زوغن گیاهی ارزان در ماساژ

یکی دیگر از کاربردهای روغن های گیاهی ارزان در ماساژ است. همانطور که میدانید استفاده از روغن یا کرم در طول ماساژ سبب میشود تا فرد ماساژ دهنده بتواند حرکات دقیق تر و بهتری را انجام دهد. اما استفاده از روغن فقط به دلیل راحتی در حرکات نیست بلکه روغنی که روی پوست ریخته میشود و ماساژ انجام میشود در پوست شما جذب میشود پس چه بهتر اگر این روغن یک روغن گیاهی باشد که از خواص آن نیز بتوان بهره برد.

تمام روغن های ارزان نام برده شده را میتوانید از سایت طلا طبیعت تهیه کرده و برای محاقظت از پوست و مو و یا ماساژ از آنها استفاده نمایید